Чищення зубів: чи правильно ви це робите?

Щоденне чищення зубів для багатьох з нас - це звична процедура. Однак за висновками багатьох лікарів-стоматологів, більшість не правильно чистить зуби і недостатньо за ними доглядає.

Прості поради по догляду за зубами, які допоможуть вам уникнути багатьох проблем зі здоров'ям:

- Тривалість процедури - приблизно 3 хв. На очищення кожної поверхні зубів повинна пройти приблизно 1 хв.
- Зовнішню і внутрішню поверхні чистять від ясен до верху зубів.
- Під час чищення щітка розташовується під гострим кутом до внутрішньої і зовнішньої поверхні та під прямим кутом при чищенні жувальної поверхні.
- При чищенні не забувайте і про масаж, який проводять м'якою щіткою або пальцем. Масажуйте ясна зубною пастою з лікарськими травами.
- Жорстка зубна щітка набагато краще очищає зуби (за можливості користуйтеся саме такою).
- Зубна щітка - річ індивідуальна і у всіх членів сім'ї вона повинна бути своя.
- Не користуйтеся зубною щіткою більше ніж 3 міс.
- Аби дихання було свіжим, чистіть поверхню язика (особливо ближче до його кореня).
- Для свіжого дихання використовуйте освіжаючий гель або антибактеріальний еліксир.
- Після обіду (якщо є така можливість) почистьте зуби.
- Здоров'я зубів - це не тільки чищення, але й правильне харчування. Уникайте дуже гарячої, холодної їжі і напоїв. Контраст температур може призвести до карієсу. Велика кількість солодких і борошняних страв занадто шкідлива для зубів, тому що карієсні бактерії харчуються цукром і глюкозою. Після поїдання солодкого почистьте зуби м'якою гелевою пастою.
- Якщо вживати кислі фрукти і ягоди у великих кількостях, то тертя емалі відбувається швидше.
- Для здоров'я наших зубів необхідні кальцій і фтор, тому в раціоні повинні бути молочні продукти, обов'язково сир, зелень, зелений чай.
- Не користуйтесь зубами при лущенні горіхів, перекушуючи нитки і відкриваючи пляшки. Адже ці дії травмують зуби. Тріщини і відколи провокують виникнення карієсу.
- Часті перекури призводять до порушення кровообігу і ослаблення імунітету, що погано впливає на зуби.

Організм людини - це єдиний механізм: хворі зуби впливають не тільки на хвороби, але й на загальний стан людини (вона стає роздратованою, втрачає апетит і сон).

Цукровий діабет

Хворі зуби не викликають діабет, але вони пов'язані з цією хворобою. Запальний процес в яснах (пародонтит) може впливати на рівень цукру в організмі, тому необхідно проходити своєчасне лікування у стоматолога, а також підбирати індивідуальний догляд.

Запальні процеси у вагітних

Матусі часто скаржаться, що вагітність "з'їла" всі зуби. Однак це не зовсім так. Запальні процеси ясен у вагітних підсилюються гормональним статусом жінок. І на це також впливає чистота зубів. Запалення ясен у вагітних вдвічі збільшує ймовірність передчасних пологів і меншої від норми ваги новонародженої дитини.

Серцево-судинні захворювання

Бактерії проникають у кров та розносяться по всьому організму. Наслідки та ускладнення цього процесу в кожного можуть бути різними. Особливо хворі зуби впливають на серцево-судинну систему та можуть викликати запалення стінок судин.

Захворювання шлунково-кишкового тракту

Бактерії з порожнини рота через кров також можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту. Запальні процеси можуть бути спровоковані пародонтитом.

Виконуйте нескладні рекомендації зубних лікарів та збережіть на довгі роки здорові зуби!

Кiлькiсть переглядiв: 116

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.