/Files/images/184570495_878070309457974_7924640289920450341_n.jpg

Мобільний телефон (смартфон) – це дуже зручний та корисний засіб. Однак, його використання потребує певних гігієнічних навичок.

Окрім відомих переваг, цей ґаджет має деякі небезпечні для здоров’я людини аспекти, одним з яких є електромагнітне випромінювання.

Дослідженнями, які були проведені у Швейцарії і Франції встановили, що кістковий мозок дитини в 10 разів чутливіший до негативного впливу електромагнітного випромінювання, ніж дорослої людини, у той час, як тонкий несформований череп немовлят і дітей ясельного віку робить їх ще більш беззахисними та уразливими до опромінення.

Американська академія педіатрії також попереджає, що діти потребують передусім реального спілкування, а не віртуального. Та чи замислюються про це батьки, залишаючи дітей бавитися з мобільними телефонами та іншими ґаджетами?

Науковці припускають, що навіть 50 хв впливу електромагнітного випромінювання мобільного телефону (смартфону) здатні порушити обмін глюкози в мозку, і, як наслідок, сприяти розвитку різних патологій. До того ж World Health Organization (WHO) вже давно класифікує електромагнітні випромінювання мобільних телефонів (смартфонів) як один із можливих найнебезпечніших канцерогенів.

12 порад як захистити себе від дії електромагнітного випромінювання:

1. Показник шкідливого впливу телефонів на здоров’я людини вказується в супровідних документах до пристрою. Максимально допустимий рівень SAR дорівнює 1,6 Вт / кг. Вибираючи новий апарат, необхідно звертати увагу на цей показник і не купувати телефони з рівнем SAR вище 1,2.

2. Довгі й часті розмови, на думку деяких лікарів, можуть спровокувати розвиток та ріст пухлин мозку. Для зниження ризику рекомендується користуватися провідною гарнітурою або використовувати гучний зв’язок.

3. Максимальний пік електромагнітного випромінювання помічений у моменти пошуку мережі, дозвону і з’єднання. Наполегливо рекомендуємо підносити телефон до вуха лише після того, як абонент відповість на дзвінок, тримаючи весь цей час трубку в руці і спостерігаючи за індикацією на дисплеї (або вібрацією).

4. Під час очікування телефон постійно тримає зв’язок з базовою станцією, тому ні в якому разі не можна розташовувати його поруч із собою в періоди сну або відпочинку. З цієї ж причини мобільному апарату не місце в нагрудній або кишені штанів.

5. Передача даних по каналах (GPRS, EDGE, 3G та 4G) посилює випромінювання у той час, коли на апарат закачуються безкоштовні ігри та нові додатки. Тоді обов’язково не тримати пристрій у руках, а краще поставити на закачування кілька файлів і відкласти трубку у сторону.

6. Металеві предмети беруть на себе роль екрану і збільшують інтенсивність електромагнітного поля. З цієї причини слід утримуватися від телефонних бесід у транспорті і знімати під час довгих розмов окуляри з металевою оправою і великі сережки з металу.

7. Не бажано спілкування по мобільному телефону (смартфону) під час руху в автомобілі чи іншому транспорті (не тільки через відволікання уваги від дороги, а й через те, що під час руху телефон переходить на максимальну потужність, щоб з’єднатися з базовими станціями зв’язку).

8. Чим нижче сигнал прийому мережі, тим вище електромагнітне випромінювання. Боротися з цим можна, вибираючи оператора зв’язку з хорошою зоною покриття і утримуючись від бесід у місцях з низьким сигналом.

9. Під час зарядки мобільний телефон (смартфон) стає ще небезпечнішим для здоров’я. Тому, якщо телефон розрядився, краще його спочатку зарядити і тільки потім, відключивши від мережі, продовжити спілкування.

10. Зарядний пристрій, який виконав своє завдання, продовжує споживати електроенергію і виробляти шкідливе випромінювання. Відразу ж після підзарядки телефону (смартфону) зарядний пристрій необхідно витягнути з розетки.

11. Особливо обережними при користуванні мобільними телефонами повинні бути вагітні жінки.

12. Мобільний телефон (смартфон) – джерело бактерій, адже мало кому прийде в голову мити руки перед тим, як відповісти на дзвінок або зателефонувати.

Карантин, пов’язаний із COVID-19 змінить звички власників смартфонів. Для захисту від інфекцій трубку потрібно іноді протирати спеціальними вологими серветками, і перед прийомом їжі пам‘ятати про правила гігієни.

Не зайвим буде нагадати, що для збереження здоров’я неабияке значення має і режим харчування. Тому намагайтеся споживати більше зелені, овочів, фруктів. Хороший нічний сон допоможе у зміцненні природних механізмів відновлення молекули ДНК, яка може бути ушкоджена впливом електромагнітних випромінювань.

Кiлькiсть переглядiв: 115

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.