/Files/images/FB_IMG_1622811464989.jpg

Пандемія COVID-19 та обмежувальні заходи громадського здоров'я, прийняті для боротьби з розповсюдженням вірусу негативно вплинули на психічне здоров’я та на фізичну активність багатьох людей. Дослідження, присвячені COVID-19 припускають, що зниження фізичної активності може збільшити ризик серцево-судинних захворювань та метаболічних порушень, а також інших наслідків для здоров'я.

Нещодавнє дослідження, проведене в Китаї з використанням даних показало, що фізична активність під час пандемії пом'якшувала негативні емоції у студентів університетів. Це вказує на наслідки, що виходять за рамки фізичного здоров'я.

Піші_прогулянки – це один із найбезпечніших способів підтримувати соціальну дистанцію. Піші прогулянки приносять користь вашому тілу та мозку. Ходьба – абсолютно безкоштовна. Ризик травм, пов'язаний з ходьбою, невеликий, що робить її доступною для більшості людей, включаючи насамперед людей похилого віку. Краще починати з невеликих дистанцій, поступово просуватися до довших маршрутів.

Проста прогулянка може принести користь на багатьох рівнях. Якщо ви працюєте чи навчаєтесь з дому, ходьба може забезпечити необхідну перерву від тривалого сидіння, яке може викликати м'язову напругу та біль у шиї, плечах, руках, попереку, ногах та стегнах. Навіть 6000 кроків протягом дня допомагають знизити ризики для здоров'я діабету, серцевих захворювань, високого кров'яного тиску, інсульту і збільшення ваги. Користь, яку принесе піша прогулянка для вашого здоров’я має й інші переваги.

Свіже повітря, свіжі ідеї. Одна з переваг піших прогулянок – це велика кількість свіжого повітря. Японці запропонували нову практику сінрін-Йоку, що в перекладі означає «лісові ванни» або «лісове купання». Занурюючись у споглядання мальовничих ландшафтів, ми відновлюємо втрачений зв'язок з природою і зі світом, повертаючи собі бадьорість тіла та духу. Встановлено, що сінрін-Йоку знижує залежність від медикаментів у гіпертоніків та активізує імунітет.

Прогулянки на природі, дають можливість дихати свіжим повітрям, чого зараз так бракує в місті. Коли легеням не потрібно фільтрувати токсини та забруднення, кисень, який вони сприймають, легше засвоюється, бо він потрапляє в мозок набагато швидше. Свіже повітря очищає легені, покращує їх очищаючу дію, що так необхідно при відновленні після перенесеного COVID-19.

Більш свіже повітря означає, що ваш мозок отримує поживні речовини, необхідні для більш чіткого та продуктивного мислення. Також було доведено, що свіже повітря допомагає більш ефективно перетравлювати їжу, покращує кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень, зміцнює імунну систему, знижує рівень ожиріння і зміцнює сімейні зв'язки, що веде до більш здорового стану.

Прогулянка з кимось допоможе підняти настрій, перемогти почуття ізоляції та самотності, знижує почуття тривоги та покращує настрій. Для профілактики стомлюваності дуже допомагає усвідомлення дихання:

-Намагайтеся зосередитися на ритмі торкання ногами землі, налаштуйтеся на звуки, які ви чуєте, зробіть довгі глибокі вдихи.

-Зробіть глибоко вдих та озирніться навколо, зверніть увагу на такі дрібниці, як птахи і рослини навколо. На якусь хвилинку зупиніться, щоб просто насолодитися цим.

Доведено, що в цей момент, наше тіло розслабляється, відновлюється після стресу чи негативних емоцій. Пізніше ви зможете відчути більшу ясність розуму, необхідну для розв’язання проблем. Дослідження показують, що перебування на свіжому повітрі в оточенні природи збільшує енергію в 90% людей. Ходьба може допомогти розуму стати більш творчим та новаторським. Ви можете виявити, що нові ідеї більш ймовірно прийдуть до вас, коли ви насолоджуєтеся прогулянкою, ніж коли сидите за своїм робочим столом.

Прогулянка на свіжому повітрі підніме вам настрій, бо сприяє виробітку дофаміну та серотоніну. Це робить вас щасливішими. У проведених дослідженнях, вищий рівень позитивних емоцій був пов'язаний з меншою кількістю куріння, більшою фізичною активністю, один пропонує кращі якості сну і більшою прихильністю до лікування на початковому рівні.

На свіжому повітрі можна дати відпочинок очам. Краще дивитися на природу, тому що занадто багато часу перед екраном може сприяти втомі очей, головному болю та нечіткості зору.

Коротка прогулянка (навіть на 5 хв) може бути дуже важливим способом відновити енергію, зосередитися і пробудити творчий потенціал. Перерва від інтенсивних роздумів та розслаблення нашого розуму може допомогти нам генерувати нові ідеї і по-новому поглянути на речі, тим самим роблячи нас більш продуктивними.

Прогулянка може значно знизити втомлюваність під час робочого дня, продовжити ваше життя – дослідження показали, що в тих, хто регулярно гуляє у віці 50+ ймовірність смерті в найближчі 10 років на 35% нижче.

Намагайтеся гуляти перед сном (хоча б 30 хв). Це поліпшить вас сон та покращить його якість.

Кiлькiсть переглядiв: 199

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.